Toksin Atıcı Besinler

Toksin maddeler kişilerde yorgunluk, ağrı ve dengesiz şekilde kilo alımına neden olmaktadır. Toksinler vücudumuzda çeşitli şekillerde birikmektedir. Kötü gıdalar, kirli hava gibi nedenlerle vücudumuzda toksin maddeler birikmektedir.

Toksinleri vücudumuzda bazı besinler aracılığıyla atabiliriz. İşte toksin atıcı besin maddeleri..

– Baharatlar: Metabolizma canlandırıcı ve toksin atıcı baharatlar bu görevleri fazlasıyla yerine getirmektedir. Kimyon, kırmızı pul biber ve sumak toksin atıcı baharatlardandır. Ayrıca zerdeçal da toksin atıcı baharatlar arasında bulunmaktadır.

– Sebzeler: Karnabahar ve beyaz lahana ile brokoli vücudun dezenfeksiyonunu sağlayrak vücuttan toksinleri atmaktadırlar. Sebzelerin içerisinde kanser oluşumuna neden olan maddeleri etkisi hale getiren maddeler bulunmaktadır.

– Limon: Bir adı detoks olan limon ile radyasyonun zararlı etkilerinden arınabilir ve vücudunuzun toksinlerden arınmasını sağlayabilirsiniz.

– Kuruyemişler: Fındık, ceviz ve badem iyi birer toksin atıcı gıdalardır. Bu gıdalar ile hem lezzetli anlar yaşar hem de vücudunuzu toksinlerden arındırırsınız.

– Kuru Meyveler: Kuru kayısı ve kurutulmuş patlıcan vücudun toksinlerden arınmasına yardımcı olur. Kuru erik ve doomates de aynı vazifeyi görür. Ayrıca vücudunuzu arındırırken de inanılmaz bir şekilde hızlandıracaktır.

– Yeşiller: Maydanoz, nane, dereotu ve fesleğen vücudu toksinlerinden arındırır. Salatalık ile beraber tüketildiğinde iyi bir toksin arıtıcı vazifesi görür.

– Taze sebzeler: Sarımsak, pancar, soğan ve pırasa kansere neden olan maddeleri engellerken aynı zamanda da vücudu toksinlerinden arındırır. Tümörü engelleyen bu sebzeler kolesterolü de düşürürler.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir