Rimel Lekesi Nasıl Çıkar

Rimel lekesi hem yağlı hem de endüstriyel bir leke olduğu için zor çıkan lekeler arasında yer almaktadır. Rimel lekesi çoğu bayanın farkında olmadan bulaştırdığı lekeler arasındadır. Özellikle kıyafet değişimleri esnasında çıkartılan atlet ya da penyenin yakasına bulaşma riski vardır.

Kadınların çoğu kendilerini biraz daha iyi hissetmek ve kendilerine güvenli hissetmek için makyaj yaparlar. Bazı kadınlar makyajsız bir gün düşünemez. Rimel de makyajın olmazsa olmazlarındandır. O nedenle de rimelsiz bir makyaj da düşünülemez. Kirpiklere sürülen rimel insanların güzelliğini ön plana çıkartırken bir yandan da buğulu ve gizemli bir bakış yakalamanızı sağlar.

Herşey gün bitimine kadar Kül Kedisi masalları gibi gelir geçer. Gün biter evinize geldiğinizde soyunmaya başlarsınız. Ancak o kadar yorgunsunuzdur ki makyajı silmeye bile üşenirsiniz. Alelacele üzerinizi değiştirirsiniz. Üzeriniz öncelikle bir batar. Rimelin ilk katını alır. Daha sonra da yatağa geçersiniz. İkinci katı da genelde yastığınız alır. Sabah bir uyanırsınız her yer batmıştır. Aynaya bir bakarsınız rimelin son kalıntıları gözünüze bulaşmıştır.

İşte bu esnada çıldırmamak ve yaptığınız hatadan dönmek için bazı ipuçları bulunmaktadır. Rimel lekesini en kolay yumuşatıcı kremler ile çıkartabilirsiniz. Rimel yağlı bir lekedir dedik. Çivi çiviyi söker mantığından hareketle batan yastık ve  yorgan takımınıza vazelin ya da gliserin sürün. Bu rimel lekesinin kolayca çıkmasını sağlayacaktır.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir