Kuru Ciltler İçin Öneriler

Saçlarımız en değer verdiğimiz parçalarımızdan birisidir. Güzel, canlı parlak ve ışıldayan saçlar her kadının hayalidir. Ancak saçlarımız çevresel faktörler, ısı stres genetik yapı kimyasal malzemeler derken oldukça fazla yıpranmaktadır. Saçlarınız bazen genetiksel sebeplerden dolayı da dökülüyor olabilir. Ancak böyle durumlarda endişe etmemelisiniz, çünkü stres saç dökülmesini daha da hızlandırmaya sebep olur.

Saçlarınızın daha güçlü ve daha sağlıklı bir yapıya sahip olması için bazı besinleri tüketmelisiniz. Peki hangi besinlerin saçlarımıza yararları vardır.

KURUYEMİŞLERin içerisinde E vitamini yağ asitleri ve sülfüt bulunmaktadır. Aynı zamanda omega 3 içermektedir. Bu sebeple kuruyemişler saçların dökülmesini engeller ve korur. Saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlar.

ZEYTİNYAĞInın içerisinde E vitamini bulunmaktadır ve bu vitamin saçlarınızın güçlenmesine ve korunmasına yardımcı olur.Aynı zamanda saçınızın nemlenmesini ve yumuşamasını sağlar

YUMURTAnın içerisinde B 12vitamini ve biyotin bulunmaktadır. Bu maddeler saçınızın derisini ve kendisini güçlendirmektedir.

HAVUÇun içinde A vitamini bulunmaktadır ve bu vitamin saç derisinin beslenmesine yardımı vardır. Daha sağlıklı saç derisine havuç ile kavuşabilirsiniz.

TAVUK içerisinde protein bulunur. Protein saçlarınızın kırılmasını ve dökülmesini engeller.

YEŞİL ZEBZELER içerisinde demir barındırmaktadır. Demir sayesinde saçlarınız parlar

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir