Kilo Sorunu Olanlar Bu Şekilde Giyinmelidir

Kilo sorununuz varsa genelde siyahlara bürünürsünüz. Siyah ışığı yansıtmayan bir renk olduğu için kusurları da kapamaktadır. Koyu tenli insanların vücut kusurlarının açık tenli insanlara göre daha az görünmesinin nedeni de budur. Özellikle güneş ışığında açık tenli insanların vücut kusurları hemen göze çarpar. Esmer tenli insanların da hiçbir fiziksel sorunu yokmuş gibi görünür. Oysa açık tenli insanların bronzlaşmak istemesinin altında hep bu neden yatar. Koyu tenli insanlar vücut kusurlarını daha az gösterirler. O nedenle kilolu insanlar da hep koyu renklere kaçarlar.

Kilolusunuz diye koyu tonlara kaçmanıza da gerek yok aslında. Bazı birkaç basit yöntemle kilolarınızı kamufle edebilirsiniz ve her zaman aynı rengi giymek zorunda kalmazsınız.

Kilo sorunu olanlar şu şekilde giyinmelidir:

– Siyah zayıf gösterir ama siyah zayıf gösteriyor diye sürekli aynı rengi giymeniz gerekecektir. O nedenle bu durumdan vazgeçin. Her zaman aynı rengi giymek sıkıntı verebilir. Kilolar A formundaki elbiseler sayesinde çok rahat kamufle edilir. A kesimden kastımız aşağı doğru bollaşan kıyafetler.. Bu tip kıyafetler ile çok rahat bir şekilde zayıf görünebilirsiniz. Üstelik kıyafetinizin hangi renk olduğu da önemli değildir.

– V yaka bluzlar bedenin üst tarafını uzattığı için daha ince gösterir. O nedenle de uzun bir kolye ya da v yaka bluzlar ile daha ince görünebilirsiniz.

– Kollarınızı, ayak bileklerinizi ve boynunuzu her daim açıkta bırakın. Bu sizi daha zayıf gösterecektir.

– Üst bölgenizde daha çok desenli kumaşlar giyin. Üstte her zaman daha hareketli bluzlar kullanın. Altta da tek renk tercih edin.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir