İşkolik Erkekler

Sevgiliniz ya da eşiniz işkolik mi? Endişeye gerek yok. Erkeklerin bazıları işkoliktir ve işlerini çevresindeki herkesten ve herşeyden daha çok önemserler. Erkekler arasında bulunan güç, iktidar ve para yarışı bazı erkekleri diğerlerine göre daha fazla harekete geçiriyor. Erkekler söz sahibi olmanın yolunun iş dünyasından geçtiğini düşünüyor. Başka sorumlulukları olmadığı için de iş dünyasında daha başarılı oluyor.

Herşey ne kadar güzel olsa da ilişkiniz ne kadar güzel gitse de işkolik erkekle mücadele etmek kolay değildir. Bazen kadınlar bu durumdan dolayı o kadar strese giriyorlar ki desteğe ihtiyaç duyabiliyorlar. Hayatınızın erkeği olsa da o erkek için hayatının merkezinde iş olabilir. Sizinle güzel bir restaurantta yemek yerken aklından iş geçiyor ve işi düşünüyor olabilir. Canınızı sıkmayın. Bu başka birini düşünmesinden iyidir. En azından hayatınızı garanti altına almaya çalışıyordur. Evet böyle erkekler gevşeyip rahatlamayı bilmezler ama onu da siz bileceksiniz.

İşkolik erkeklere karşı sakin kalmalısınız. Onun bu davranışını kötü olarak değerlendirmemelisiniz. Evet birlikte çıktığınız bir alışverişte ‘Benim işe gitmem lazım’ diyerek gününüzü bozabilir ama yapacak birşey yok. Bu tür insanlar istikrarlıdır. Muhtemelen flört döneminizde hangi işi yapıyorsa hala aynı işi yapıyordur ya da daha iyi bir iş bulmuştur. Bu tip erkeklere kızmamak lazım. Hayat şartları düşünülürse belki de içinde bulunduğu duruma daha bir hak vermek gerekir. Ancak biraz rahatlamaları gerekmektedir. Böyle kişiler stres altındadır. Sürekli kafaları meşguldür ve rahat değildir. Siz onu rahatlatacak yöntemler aramalı ve bulmalı, bunu ona uygulamalısınız. Böylece o da rahatlayacak ve size daha da yakınlaşacak.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir