İçeceklerin Gazının Kaçmaması İçin

Gazlı içecek severlerin en büyük problemlerinden biridir içeceğin gazının kaçması ve içeceğin şekerlenmesi.. Bunun için yapacağınız bazı şeyler bulunmaktadır.

İçeceklerinin gazının kaçması, asiti kaçtığı zaman meydana gelir. Bildiğiniz içecek gider ve yerini şekerli su gibi birşey alır. Bu durumda ne yaparsanız yapın bu içeceği artık kurtaramazsınız. İçecekleri böyle zamanlarda ya lavaboya boşaltmalı ya da onları ağızları kapalı şekilde çöpe atmalısınız. Bu hale gelen bir içecek başka türlü kurtulamaz. Ancak gazlı içecekleri bu seviyeye getirmeden alabileceğiniz basit yöntemler vardır.

Tam masayı hazırladınız ve misafirleriniz gelmek üzereyken gazlı içeceğinizin kapağının açıldığını farkettiniz. İçeceği tattınız ve o da ne.. Bu içecek artık sadece şekerli bir meşrubat.. Bunu asla misafirlerinize içiremeyeceğinizi anladınız. Tek çareniz ise markete gidip bir yenisini almaktır ya da evde varsa biri onu markete göndermektir. Eğer evde tekseniz o zaman da yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. İşte bu çaresizlikle baş başa kalmamanız için size vereceğimiz tavsiyelere uymanız gerekmektedir. Bunlara uyduğunuz ve tedbirinizi aldığınız sürece kapaksız şişeden bile içecek servis edebilirsiniz.

O yöntemlere bakalım isterseniz..

Kapağı açılan ve ufak darbelerle asidi köpürerek gazı kaçan içecekler için yapacağınız bazı şeyler var. Kola ya da gazoz hiç farketmez. Tüm asitli içeceklere bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Asitli içecekleri kullanıp dolaba kaldırdığınız zaman onları baş aşağı çeviri şekilde dolaba kaldırırsınız asitleri ve gazları asla kaçmayacaktır. Evet, yanlış duymadınız. Şişeyi baş aşağı çevirmeniz asit ve gaz kaçırmasına engel olacaktır. İçecekleri baş aşağı çevirirken sallamazsanız asitleri uzun süre dayanacaktır.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir