Deri Ceket Temizliği Nasıl Yapılır

Deri ceket temizliği nasıl yapılır?

Modanın asi ürünleri arasında yer alan deri ceketler kimileri tarafından yaşam tarzı olduğu için, kimileri tarafından sevildiği için, kimileri tarafından da özenildiği için büyük bir ilgiyle satın alınarak kullanılmıştır. Deri ceketler klasik tarzda kombinlendiği zaman çok şık görünüm verirler. Botlar ve yırtık kotlarla tamamlandığı zaman da 80’ler havası yakalanmaktadır. Oysa deri ceketler çoğu kişi tarafından bilinmeyen özelliklere sahiplerdir. Bu özellikler arasında hava geçirmediği için ter kokusunu hapsetmek vardır. Evet, deri ceketler ter kokularını hapsederler. Kısa süre içerisinde de hoş olmayan kokular oluşturmaya başlarlar.

Deri ceketleri ter kokularından etkilenirler. Bu durumun oluşmaması için herhangi bir kimyasal kullanmayınız. Bu kimyasallar deri ceketlerin gözeneklerinin kapanmasına neden olacaktır. Deride meydana gelen ter kokuları doğal yollarla çözmelisiniz. Deriyi havalandırmanız da bir çözümdür.

Deri ceketler çamaşır makinesinde yıkanmazlar. Elde de yıkanmazlar. Bu iki yıkama yöntemi uygulandığında deri ceketler hemen bozulurlar. O nedenle de deri ceketleri temizlerken bu yöntemleri aklınızdan geçirmeyin deriz.

Deri ceketler en güzel kuru temizlemede temizlenirler. Deri ceketleri elde ya da çamaşır makinesinde yıkarsanız deride yol yol izler ve yumuşama meydana gelir. O nedenle bu olumsuzlukları yaşamak istemiyorsanız biraz para vererek ceketinizi kuru temizlemeye emanet edebilirsiniz. Evde temizlemek için de nemli bez kullanabilir ve derinizi sadece üstten temizleyebilirsiniz. Kimyasal hiçbir malzeme de kullanmamalısınız.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir