Akik taşı özellikleri ve faydaları

Akik taşı özellikleri ve faydaları

Doğada en çok bulunan taş türlerinden biri olan akik taşı, doğanın insana sunduğu şifalardan bir tanesidir. Halk arasında yemen taşı ve ölümsüz taş olarak bilinen akik taşı hem ruh için hem beden için birçok faydaya sahiptir. Akik taşı, çok bulunması nedeni ile uygun fiyatta ve kolay ulaşılabilir niteliktir. Ülkemizde ise ağırlıklı olarak karadeniz bölgesinde çıkartılır.

Achates nehri İtalya’da bulunan bir nehirdir ve akik taşı ismini o nehirden alır. Amerika, Meksika, Brezilya, Uruguay, Almanya, Çin ve Mısır’da çıkarılan akik taşı birçok renge sahiptir. Boğaz çakrasında etkin olan akik taşı insanı kötü enerjiden korur ve stresle baş etmesine yardımcı olur. Dünyevi başarıyı simgelerken olumsuzluklardan etkilenmenizi en aza indirir. Akik taşı insana cesaret verir. İnsanı tembellikten arındırır, iş adamlarının bu taşı taşıması önerilir. Kolay odaklanmayı sağlar. İnsanı iyimser yapan bu taş yaşanılan anın farkındalığına varmada yardımcı olur. Taşıyan kişinin kendine güvenmesini sağlar. Fazla heyecanlanmaların önüne geçerken insanı rahatlatır. Akik taşının aynı zamanda nazara karşı da etkisi vardır.

Akik taşının bedensel faydaları da oldukça fazladır. Akik taşı bedendeki ağrıların giderilmesinde yardımcı olur. Cilt hastalıklarına da iyi gelirken dişleri ve kemikleri de korur. Boğaz ile ilgili sorunlarda faydalıdır. Akik taşının cinsel gücü arttırıcı etkisi vardır ve lohusa döneminde bebek ve anne sağlığı üzerinde de etkilidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir