2017 ERKEK YELEK MODELLERİ

2017 ERKEK YELEK MODELLERİ

Yelekler erkek modasının son zamanlar da keşfedilen yıldızlarıdır. Yıllarca takım elbise içinde giyilen ceketle aynı renk olma zorunluluğu altındaymışcasına kullanılan yelekler son yıllarda kullanım alanını geliştirmiş ve çoğu erkeğin sadece iş hayatında değil gündelik hayatta da kullandığı bir kıyafet olarak ortaya çıkmıştır.

Genel kapsamda erkek yeleklerini spor, casual ve takım altı yelekler olarak üçe ayırabiliriz. Spor yelekler genellikle şişme yelek olarak kullanılmakla birlikte son zamanlarda süet tarzda ve  daha ince şekilde üretilen şişme yelekler kullanım yelpazesini takım elbise içerisine giyilecek şekilde genişletmiştir. 2017 yılının moda spor yelek rengi yeşil ve gri olarak öne çıkmaktadır. Casual yelekler ise genellikle günlük hayatta kullandığımız gömlekler üzerinde rahatlıkla kendisine yer bulmuş yeleklerdir bu yelekler genellikle pamuktan üretilmektedir. Böyle bir yelek kullanacaksanız rahat olmasını tercih etmelisiniz.  Ayrıca eğer kilolu birisi iseniz biraz daha kalıp şeklinde yelekler tercih ederek vücudunuzun daha fit görünmesini sağlayabilirsiniz. Zayıf biri iseniz kalıp yelekler üzerinize tam olarak oturmayabilir bu sebepten dolayı yelek kıyafetleriniz üzerinde emanet durabilir. Bu sorunu önlemek için vücudunuzun şeklini alabilen pamuk oranı fazla yelekleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Casual yelekler de bu sene tek renk olarak değil çift renk yelekler tercih edilebilir. Örneğin lacivert üzerine gri puantiyeli yelekleri tercih edebilirsiniz. 2017 yılında casual yeleklerde öne çıka renkler antrasit, gri ve kahverengi. Ayrıca ekoseli yelekleri bu sene sokaklarda çok göreceğiz gibi duruyor.

Takım altı kullanılacak yeleklerde son yıllarda olduğu gibi ceket yelek renk ve desen kombini önemli yer tutuyor. Eğer ceketiniz düz ise yelek tercihiniz puantiyeli ceketiniz desenli ise yeleğiniz düz renk olabilir. Renk konusunda ise aynı rengin farklı tonlarını veya birbiriyle uyumlu renkleri (örneğin gri-lacivert gibi) tercih edebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir