2017 ERKEK AYAKKABI MODASI

2017 ERKEK AYAKKABI MODASI

Havanın ısınması ile birlikte botlar yavaş yavaş gardıroplara kaldırılırken yazlık ayakkabılar erkeklerin ayaklarında dolanmaya başladı bile. Peki bu sene erkek ayakkabılarında hangi renkler ve modeller öne çıkacak. Bunun ilk işaretleri geçtiğimiz haftalarda düzenlenen new york moda haftası kapsamında sergilendi. Erkek ayakkabılarında büyük bir değişim yok. Oxford  tarzı rahat ayakkabılar yine vazgeçilmezler arasında bulunuyor. Ufak tefek değişimler söz konusu.

Özellikle yüksek taban kullanılan bu ayakkabılarda bu kısımlarda farklı renk tercih edilmiş ve  daha ergonomik olması açısından taban yapısında değişikliğe gidilmiş. Tabanın tırtıklı olması görsel açıdan da değişimi gözler önüne seriyor. Geçtiğimiz seneler de sadeliğiyle öne çıkan bu modellerde bu sene işlemeli burun kullanılıyor. Düz renk yerine çeşitli renklerin bir arada bulunduğu bu ayakkabılar şimdiden yaz aylarında tercih edileceğe benziyor. Bir diğer yaz klasiği ise timberland tarzı ayakkabılar. Bu modelde en büyük değişiklik renk konusunda olacağa benziyor.

Genellikle bu zamana kadar mavi yeşil ve siyahın hakim olduğu bu tarzda bu sene sarı turuncu beyaz gibi yaz renklerinin hakim olması muhtemel gibi görülüyor. Rahatlığı ile öne çıkan bu tarz yine yaz aylarına ambargo koyacak gibi duruyor. Casual ayakkabılarda ise çok fazla bir değişim beklenmiyor.

Bu tarzın vazgeçilmez rengi olan lacivert ve siyah yine en çok tercih edilen renkler arasında yerini korumaya devam etmek ile birlikte gri renkte sık kullanılacağına benziyor. Klasik ayakkabılarda ise rugan ve süet modelleri takım elbiseler altında tercih edilen modeller. Bu sene spor ayakkabı kulanıcılarına hitap eden modeller de rahat ve göz alıcı modeller mevcut. Bu tarzın belirleyicisi ise parlak ve rengarenk sneaker ayakkabılar olacak gibi duruyor. Her kombinin altına gidecek bu ayakkabılarda ise tercih edilen renkler ise gümüş rengi ve bronz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir