2017 ÇOCUK MODASI

2017 ÇOCUK MODASI

Yetişkinlerde olduğu gibi artık çocuklarda da moda hakim. Çocuk kategorileri üçe ayrıldığını görüyoruz hatta bazı markalar çocuk bölümüne daha da geniş yer vererek dörde bile ayırabiliyor. Yeni doğanlarda sevimli zıbınlar , 1 ve 5 yaş arasında özel günlere kadar tasarlanmış kıyafetler , 6 ve 15 yaş arasında da büyüme çağında olan çocuklara yine rahat ve şık kıyafetler mevcut . çocuklarda en büyük sıkıntı ise ergenlik çağına girmiş çocuklar için beden sorunu. Bu durumu da yavaş yavaş çözmeye çalışan çocuk modasıyla yakından ilgili mağazalar artık artıyor. Ve her geçen gün çocuklara yönelik de tasarım kıyafetlerin olduğu görülüyor.

Bu sene ki 2017 ilkbahar yaz modelleri de raflarda yerini almaya başladı. Mesela  ilkbahar aylarında çizgili ceketler ve düz cepli gömlekler dikkat çekiyor. Kız çocukları için de mini, fırfırlı , tüllü ve simli elbiseler ve etekler bulunuyor.  Yetişkinlerde moda olan şifon kumaşlar kız çocuklarında karşımıza çıkıyor. Birçok butiğinde özel tasarımı olan çocuk kıyafetleri bulunuyor. . Moda dünyasının çocuklar adına yaratıcı seçenekler bulunuyor. Bunlar arasında kız çocuklar için parlak çanta ve ayakkabılar , şık takılar ve çoraplar , erkek çocuklar içinse renkli papyonlar mevcut.

Bu yaz da kız çocuklara yönelik taçlar ya da bandanaların kullanımına yer verebilirsiniz. Küçük kız çocuklarının vazgeçilmezi olan pembe renk yine kıyafetlerde ana temayı oluşturuyor. Erkeklerde ise mavinin aksine kahvenin bütün tonları kullanılmış. Son olarak , dikkat etmemiz gereken bir diğer konu ise , çocuklar adına alınacak olan kıyafetlerin malzemeleridir. Kış aylarında pamuklu yazın ise penye kumaşları tercih edebilirsiniz. Naylon seçimlerinden de uzak durmakta fayda var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir